Молитва...
 
 
 
 
 
 
   Flag Counter
 
 
Отче наш, що єси на небесах, нехай святиться ім’я Твоє; нехай прийде Царство Твоє; нехай буде воля Твоя, як на небі, так і на землі. Хліб наш насущний дай нам сьогодні; і прости нам провини наші, як і ми прощаємо винуватцям нашим; і не введи нас у спокусу, але визволи нас від лукавого. Амінь.
 "Почуй, о Господи, мій голос, коли взиваю!"
                                                                    (Пс.27(26),7)
   Додому      Святі      Свята Бригіда

Свята Бригіда

   Свята Бригіда народилася приблизно 1302 року у Швеції у княжій родині. Її батьки відзначалися релігійністю. В домі панувала молитовна атмосфера. Незабаром, по приході на світ, Бригіда втратила матір, і її віддано на виховання до зичливих тіток.

   Мала дівчинка з самого початку життя стала калікою. Впродовж перших трьох років не могла вимовити жодного слова. Але вже тоді Бригіда виявляла незвичайну побожність і у своєрідний спосіб хвалила Бога. Коли до неї повернулась мова, її побожність набрала виразнішої форми. Тоді вона багато часу посвячувала розмові з Богом в молитві. Внутрішні сили були причиною її духовних вправ.

   Десятирічною дівчинкою зазнала під час проповіді про Христові муки особливого просвічення. Найближчої ночі під час сну їй здавалося, що вона бачить Спасителя, прибитого до хреста, покритого ранами, з яких спливала кров. Рівночасно в неї склалось враження, що якийсь голос промовляв до неї: "Подивися на мене, дочко". А вона тоді запитала: "Чи то так зневажливо обходжуся з Тобою, Господи?" А Христос відповів: "Закидаю тим, що погорджують Мною і не звертають уваги на Мою любов".

   Той сон викликав у Бригіди велике враження і закорінився у її свідомості. Від того часу вона часто роздумувала про терпіння Ісуса Христа зі сльозами в очах.

   Ще дівчинкою була заручена з Ульфом Гудмарссоном. По шлюбі породила восьмеро дітей, а серед них свою духовну приємницю св. Катерину, звану Шведською. Приклад Бригіди на родину вплинув більше, ніж її наука.

   Господь обдарував Бригіду незвичайними благодатями, а серед них – яснобаченням. У 1339 році вона відбула прощу до гробу св. Оляфа, а двома роками пізніше вибралася з чоловіком в Іспанію до Компостели, де знаходиться славний санктуарій св. апостола Якова. Після повернення Ульф вступив до цистерціїв і незабаром помер. Бригіда бачила з'явлення, яке визначило її нові дороги життя. Вона вислала королю нагадування, а потім отримала від нього дозвіл проживати у Вадстені, де приступила до побудови монастиря. Поїхала до Риму і там нав'язала знайомство з визначними урядниками. Папу Інокентія VI взивала до навернення. Цю саму відозву скерувала і до папи Урбана V. Одночасно старалася про затвердження Правил для монастиря бригідок. В 1371 р. відбула паломництво до Святої Землі. Вмерла в заповіджений собі день 1373 року. П'ятьма роками пізніше устав бригідок був затверджений, а в 1391 році їх засновницю проголошено Святою.

   Об'явлення св. Бригіді складають окрему тему. В св. Церкві довго дискутували над їх оцінкою. І тільки папа Венедикт XIV затвердив їх компетентну віродостойність. У своїх передбаченнях вона висловила нагадування на адресу хрестоносців. Відчуваючи майбутні потреби, відіграла передбачливу роль в розбудженні побожності до Пресвятого Серця Ісуса Христа і його страсних мук.